“Şizofreni nedir? Neden aşık oluruz? Şiddet içerikli video oyunları ve filmleri izlemek çocukları saldırgan yapar mı? Duygusal zeka nedir?” Bunlar psikoloji biliminin sorduğu sorulara sadece birkaç örnek. Psikoloji, günlük hayatta sayısız uygulama alanı bulan çok çeşitlilikte bir disiplin. Bilişsel, sosyal, gelişim, çevre, klinik, endüstri ve örgüt, sağlık, adli psikoloji ve bilişsel nörobilim, psikolojinin son derece geniş yelpazeye yayılmış alt alanlarından bazıları.

ŞEHİR Psikoloji, akademik kadrosunda klinik psikoloji, psikolojik danışmanlık, psikiyatri, sosyal ve bilişsel psikoloji alanlarının temsil edildiği, diğer sosyal bilimlerle beraber çalışan, geniş bakış açısına sahip, öğrenci dostu, hem bilimsel anlayış hem de meslekî beceriler kazandıran bir bölüm. Psikoloji disiplinindeki konuların ve metot farklılıklarının zenginliğini yansıtan, dengeli ve esnek bir şekilde hazırlanmış ders programımızla, uzmanlaşmak istediğiniz alt alanın bilimsel ve uygulama altyapısına sahip olacaksınız.

Bütün derslerimiz aktif, içsel bir motivasyonla çalışmanızı sağlayacak ve eleştirel/analitik düşünme becerilerinizi geliştirebileceğiniz şekilde tasarlandı. Yüksek lisans ve doktora yapmayı planlıyorsanız bilişsel, sosyal ve klinik psikoloji alanlarında öğretim üyeleriyle laboratuarlarda proje yapabilecek, araştırma sonuçlarını ulusal ve uluslararası konferanslarda sunabileceksiniz. Stajlarınızı belediyeler, tıp fakülteleri, hastaneler, şirketler ve okullarla gerçekleştirilecek işbirliği çerçevesinde yapabileceksiniz. ŞEHİR Psikoloji’den psikolojinin temel konu, yaklaşım ve uygulamaları konusunda güçlü bir altyapıya sahip; İngilizce ve Türkçe, yazılı ve sözlü kendini iyi ifade edebilen; gelecek hedeflerine uygun şekilde ders ve staj programını tamamlamış olarak mezun olacaksınız.​​

​​​​​